Gumy do ćwiczeń – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Spis treści

  1. Elastyczne gumy do treningu
  2. Różnice pomiędzy gumami do ćwiczeń
  3. Gumy treningowe, a zastosowanie
  4. Taśmy pilates

Większość osób słysząc pojęcie siłownia domowa myśli nie stać mnie na to. Jednak wystarczy tak niewiele by osiągi były duże pod kątem formy, zdrowia. W przypadku treningu interwałowego całość możemy wspomóc, aby ćwiczenia były bardziej efektywne wykorzystując do tego celu gumy. Jednak nie każdy z nas wie przy tak dużej ilości produktów, na jaki się zdecydować.

Elastyczne gumy do treningu  

 

Elastyczne gumy dają nam możliwość taniego i skutecznego osiągnięcia lepszych efektów podczas wykonywanego przez nas treningu. Dodatkowo w porównaniu do niektórych sprzętów rekwizyt ten jest lekki, poręczny, a także zajmuje mało miejsca. W ten sposób jesteśmy w stanie zabrać je wszędzie, a nasza aktywność w plenerze lub na siłowni zostanie urozmaicona. Elastyczne taśmy powodują, że niektóre ćwiczenia stają się trudniejsze angażując większą ilość mięśni zwiększając skuteczność, dokładność. Za pomocą gum jesteśmy w stanie także w szybszym tempie spalić odpowiednią, ustaloną przez nas liczbę kalorii.

Różnice pomiędzy gumami do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń różnią się od siebie niektórymi parametrami. Są to między innymi: szerokość, długość i opór. Swoją formą przypominają podłużne taśmy lub zamknięte opaski, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Rodzaj, kształt, grubość oraz materiał mają wpływ przede wszystkim na jakość, wytrzymałość oraz zastosowanie. Zaskoczeniem nie powinien być fakt mówiący o tym, że iż opaska jest szersza, tym stawia większy opór, czyli trudniej ją naciągnąć. Dodatkowo dla łatwiejszego rozróżnienia poziomu oporu taśmy producenci oznaczają je różnymi kolorami.

Gumy treningowe, a zastosowanie

Elastyczne gumy treningowe, mimo iż różnią się od siebie stosować możemy do ćwiczeń siłowych jak i podczas zajęć rozciągających, relaksujących, czy nawet rehabilitacyjnych. Za ich pomocą wykonując klasyczne ćwiczenia jesteśmy w stanie szybciej osiągnąć określony efekt.

TAŚMY PILATES

Taśmy pilates to rodzaj gumy do ćwiczeń w formie paska Najczęściej mają one długość od 120 do 180 cm, jednak w niektórych sklepach jesteśmy w stanie zakupić również i gumy mające metr. Więc produkt ten jesteśmy w stanie dostosować pod siebie.  Zyskają one na popularności podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, rozciągających i rozluźniających. Przez różnice w szerokości, długości i grubości opór gum pilates wacha się od 5 do 25 kg. Wyróżnia się także taśmy mini bands i power bands.

Podsumowując gumy do ćwiczeń to idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy chcemy np. pobudzić swoje mięśnie do pracy przed treningiem cardio lub ćwiczeniami siłowymi, a także możemy z nich korzystać w celu po treningowego rozluźnienia mięśni.