Dlaczego gumy do ćwiczeń są uniwersalnym sprzętem treningowym?

Podczas dnia wypełnionego zajęciami zawodowymi i domowymi niełatwo jest znaleźć czas na wizytę w siłowni. Ale da się nawet w domu wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie i poprawiające ogólną kondycję fizyczną. Nie jest do tego potrzebny profesjonalny sprzęt. Wystarczy zaopatrzyć się w rozciągliwe taśmy oporowe aby przeprowadzić trening siły i wytrzymałości. W zależności od rodzaju taśmy używać jej mogą zarówno kobiety jak też mężczyźni.

Ćwiczyć można wszędzie.

Wystarczy dobra motywacja i odpowiednia doza zapału. W sklepach sportowych można kupić gumy do ćwiczeń odpowiednie do indywidualnych potrzeb. Dla osób początkujących najlepiej nadają się gumy niewymagające nadmiernego wysiłku przy rozciąganiu. Opiera się to na zasadzie, że dobre efekty uzyskuje się poprzez  częste i regularne powtarzanie ćwiczeń powodujących umiarkowane obciążenie mięśni. Gumy do ćwiczeń recenzja można wykorzystać podczas słuchania radia, oglądania programu telewizyjnego, pobytu z maluchem w parku albo na weekendowym biwaku.

Jakie będą efekty?

Ćwiczenia z gumami wzmacniają tonus mięśniowy i ruchomość stawów. To dobry sposób na poprawę ogólnej sprawności. Mogą też być rozgrzewką przed wykonywaniem zadań bardziej wysiłkowych. Za pomocą gum oporowych wzmacnia się mięśnie:

– brzucha,

– ud i pośladków,

– grzbietu,

– klatki piersiowej,

– barku i ramion.

Najważniejsza jest regularność i systematyczność. Codziennymi ćwiczeniami kobiety mogą zastąpić treningi fitness. Gumy do ćwiczeń pomagają w modelowaniu sylwetki. Tak jak każdy rodzaj ruchu ćwiczenia ułatwiają spalanie nadmiernej ilości kalorii, co sprzyja odchudzaniu.

Długie i bardziej rozciągliwe gumy do ćwiczeń mogą posłużyć do zajęć rehabilitacyjnych po drobnych kontuzjach. Przywracają naturalną funkcjonalność mięśni. Dla dzieci i młodzieży spędzających sporo czasu w pozycji siedzącej warto zastosować taśmy oporowe do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Osoby długotrwale pracujące przy komputerze mogą opracować i stosować system ćwiczeń rozluźniających. We wszystkich tych przypadkach używanie gum do ćwiczeń przynosi doskonałe efekty.

Szerokie zastosowanie treningowe

Za pomocą taśm oporowych da się rozwijać każdą partię ciała. Niektóre ćwiczenia angażują jednocześnie kilka grup mięśniowych. Charakterystyczne dla ćwiczeń z gumą jest to, że większe znaczenie od włożonego wysiłku ma liczba powtórzeń. Przez to ćwiczący unika nadmiernego zmęczenia. Dlatego gumy do ćwiczeń są najbardziej uniwersalnym sprzętem do wykorzystania w każdych warunkach a nawet podczas przerw pomiędzy codziennymi zajęciami.